اینتل “رمز عبور” را از دنیای فناوری حذف می‌کند

کپی کردن اثر انگشت از روی تصاویر
24 آبان 1394
الحاق يک تبصره به قانون پولي و بانکي کشور
30 آبان 1394
نمایش همه

به‌زودی می‌توان فرآیند تایپ کردن رمزعبور را به طور کامل کنار گذاشت. زیرا شرکت اینتل با فناوری‌های جدید از شما می‌خواهد از ویژگی‌های منحصر به‌ فرد بدن خود برای ورود به پست الکترونیکی یا حساب آنلاین بانکی استفاده کنید.
شرکت تولیدکننده ابزارهای امنیتی McAfee از زیرمجموعه‌های شرکت اینتل از فناوری بیومتریک برای شناسایی کاربران استفاده می‌کند و اعلام کرده است که پایان سال ۲۰۱۴ میلادی این قابلیت را در اختیار مشتریان می‌گذارد تا از این طریق بتوانند امنیت بیشتری برای خود برقرار سازند.
مدیر گروه رایانه‌های شخصی اینتل گفت: «فناوری بیومتریک به طور پایه نیاز به استفاده از رمز عبور را برطرف می‌کند و براین اساس شما دیگر نیاز ندارید عبارت دشواری که در نظر گرفته‌اید را در سایت اینترنتی مربوطه وارد کنید و این امکان را به سایت بدهید تا بتواند رمز عبور شما را در اختیار داشته باشد.»
اسکاوژن(مدیر گروه رایانه‌های شخصی اینتل) توضیح داده است که هر کاربر به‌طور میانگین ۱۸ رمز عبور برای حساب‌های کاربری مختلف دارد که اگر فناوری بیومتریک مورد استفاده قرار بگیرد تمامی آنها حذف می‌شوند و استفاده از فناوری آسان‌تر می‌شود.

استفاده از فناوری بیومتریک اتفاق جدیدی نیست و هم‌اکنون شرکت‌های سامسونگ و اپل گوشی‌های جدید خود را با حسگر تشخیص اثر انگشت روانه بازار می‌کنند. اما اینتل قصد دارد نسل جدیدی از این فناوری‌ها را در اختیار کاربران جهانی بگذارد.
هنوز جزئیات بیشتری از این فناوری اعلام نشده است اما با این وجود اینتل ادعا می‌کند که به زودی نحوه استفاده از رایانه‌های شخصی و دستگاه‌های موبایلی را با حذف رمزهای عبور متحول می‌سازد.

منبع: http://ghoghnustv.com

دیدگاهتان را بنویسید