5 مزیت نرم افزار حسابرسی

همه مشاغل به طور منظم چه سالانه، ماهانه و چه روزانه باید حسابرسی سیستم کاری خود را انجام دهند. این یک بخش مهم برای موفقیت تجارت است. یک نرم افزار حسابرسی مناسب به شما کمک می‌کند روند حسابرسی را تا حد ممکن ساده و بدون دردسر انجام دهید. قبل از اینکه در مورد نرم افزار مناسب خود تصمیم‌گیری کنید باید دقیقاً ارزیابی کنید که چه مواردی را می‌خواهید حسابرسی کنید. در هر شغل سیستم حسابرسی متفاوت بوده اما در تمام آن‌ها باید حسابرسی منظم و دقیق صورت گیرد.

زمان حسابرسی‌هایی که با مدارک و زمان زیادی انجام می‌شد گذشته است. در حال حاضر نرم افزارها حرف اول را در حسابرسی زده و همه چیز را تغییر داده‌اند. تأثیری که این نرم افزارها در دنیا حسابداری می‌گذارند غیر قابل انکار است. دیگر نیازی به سوابق کاغذی نداشته و تنها با چند کلیک اطلاعات جامعی را به دست خواهید آورید. درنتیجه جای این که حسابرسی هفته‌ها طول بکشد، ممکن است ساعت‌ها زمان شما را بگیرید. در ادامه این مقاله سعی کردیم مزیت‌های استفاده از نرم افزار حسابرسی را برای شما جمع‌آوری کنیم.

     امروزه   نرم افزار حسابرسی نقش اساسی در سیستم حسابداری شما دارد و مزایا بسیاری   برایتان به همراه می‌آورد.

5 مزیت نرم افزار حسابرسی

1. تکرار و تلاش را کاهش می­دهد

هر فرد حسابرسی نا امیدی در انجام مراحل حسابرسی و بازگشت به مدارک و کاغذهای بی‌شماری که وجود دارد را، تجربه کرده است. این یک تلاش تکراری و غیرضروری است و هیچ ارزشی در روند موفقیت حسابرسی ندارد و تنها ساعت‌ها وقت و حوصله را از شما می‌گیرد. اگر به دنبال یافتن راهی برای کاهش این تلاش‌ها و مشکلات به وجود آمده در پی آن هستید، وقت آن رسیده است که در سیستم حسابرسی خود تغییرات مورد نیاز را اعمال کنید. شما با کلیک یک دکمه می‌توانید تمام اطلاعات را آماده کنید. گزارش‌های مورد نیاز خود را آماده کرده و دیگر از هیچ کاغذی استفاده نکنید.

بررسی با این نرم افزار حسابرسی بسیار سریع‌تر انجام شده و عدم انطباق‌ها به سرعت برجسته می‌شوند و می‌توانید در زمان ممکن آن­ها را برطرف کنید. برخی از این نرم افزارها به شما امکان می‌دهند ساعت‌ها به صورت آفلاین کار کرده و اطاعات مورد نیاز را جمع‌آوری و هنگام گردآوری آن‌ها ضمیمه کنید. در این مدل برنامه‌ها شما می‌توانید بعد از اتمام کار به اینترنت متصل شده و اطلاعات خود را بارگذاری کنید. هیچ تکرار و تلاش دوباره‌ای وجود نداشته و زمان زیادی را در سیستم حسابرسی خود صرفه‌جویی خواهید کرد.

     نرم   افزارها تنوع بالایی دارند که شما باید با توجه به نیاز حسابرسی خود مورد   مناسب خود را انتخاب کنید.

2. دقت داده‌های به دست آمده را افزایش می‌دهد

حسابرسی کاغذی نه ­تنها وقت‌گیر هستند بلکه شما را قادر به نوشتن یادداشت و تکمیل چک لیست می‌کنند. علاوه بر این خطاهای انسانی نیز برای حسابرسی به مقدار قابل توجهی وجود دارد. اما نرم افزارها به شما این امکان را می‌دهند که داده‌ها را در هر زمانی ضمیمه کنید. همچنین نیاز به نوشتن یادداشت‌های طولانی برای تفسیر یک مسئله نداشته و یک بار دیگر در زمان شما صرفه‌جویی می‌کند. دقت اعدادی که با نرم افزار حسابرسی به دست می‌آورید بسیار بالا بوده و نیازی به بررسی‌های دوباره ندارد.

3. در طول هر حسابرسی اطلاعات بیشتری جمع‌آوری کنید

به احتمال بسیار زیاد با یک حسابرسی روبرو شده‌اید که باید خود را برای مدت زمان زیادی تحت فشار قرار داده تا برای صحت انطباق کسب‌وکار و حسابرسی که انجام داده‌اید، مدارک و داده‌های مورد نیاز را جمع کنید. ممکن است به دلیل عجله در این کار مرتکب اشتباه شده و وظایف اصلی خود را به درستی انجام ندهید. کاغذها و پرونده‌های زیاد در سیستم حسابرسی وقت حسابرس را گرفته و او را مجبور می‌کند تا در ادامه روند کار خود عجله کند. محدودیت‌های زمانی که وجود دارد موجب می‌شود تا حسابرس اطلاعات را به طور کامل جمع‌آوری نکرده و نواقصی در آن وجود داشته باشد. ناقص بودن داده‌ها انطباق حسابرسی شما را نیز تحت تأثیر قرار داده و ریسک‌های بزرگ‌تر و پر هزینه‌تر برایتان به دنبال دارد.

     دقت   داده­ها و اطلاعاتی که نرم افزارهای حسابرسی در اختیار شما قرار می‌دهد بسیار   بالا است.

اما با نرم افزار حسابرسی می‌توانید تمامی مدارک را ضمیمه کرده و به جزئیات ریز و درشتی که معمولاً نادیده گرفته می‌شوند، بپردازید.

4. رفع ابهام در گزارش‌های حسابرسی

هر فرد می‌تواند تحلیل و تفسیر مجزایی از اطلاعات به دست آمده داشته باشد و اثبات این که کدام یک درست است بسیار دشوار است، زیرا شما تنها چند صفحه یادداشت دست‌نویس دارید که استناد کردن به آن نمی‌تواند خیلی مطمئن باشد. در سیستم حسابرسی که از نرم افزارها استفاده می‌شود سردرگمی و ابهام‌ها از بین می‌رود و گزارش‌ها دیگر تحت تأثیر تعصب قرار نمی‌گیرند.

5. در تمام مراحل حسابرسی انطباق را نشان می‌دهد

در حسابرسی‌های کاغذی اثبات و انطباق دشوار بوده و حتی ممکن است یک پرونده را نیز گم کنید که این خطر عدم انطباق را افزایش می‌دهد و یا حتی ممکن است حسابرسی را به طور کامل از بین ببرد. زمانی که سیستم حسابرسی شما باید از استانداردها پیروی کند دچار خطا شده و هزینه‌های گزاف اضافی برایتان به دنبال خواهد داشت. نرم افزار حسابرسی در طی مراحل حسابرسی به طور منظم موارد مورد نیاز شما را تطبیق داده و هر زمان مشکلی باشد آن را به شما نشان می‌دهد که می‌توانید ریزترین برنامه‌ریزی‌ها را با آن‌ها داشته باشید. نرم افزارها، دیگر دردسرها و خطاهای حسابرسی‌های کاغذی را حذف می‌کند.

     دوران   حسابرسی‌های کاغذی گذشته و شما با یک نرم افزار می‌توانید تمامی مراحل حسابداری   خود را انجام دهید.

امکانات و دیگر مزیت‌های نرم افزار حسابرسی چیست؟

نرم افزارهای حسابرسی مزیت‌های بی‌شماری در سیستم حسابرسی شرکت شما دارند که تعدادی از این امکانات و مزایا را به شما معرفی می‌کنیم.

 • استفاده از داشبورد و گزارش‌های مدیریتی
 • نظارت بر کار و یا پروژه‌های در جریان توسط مدیران شرکت
 • کنترل بودجه پیش‌بینی شده برای پروژه و همچنین کار صورت گرفته
 • استفاده از تیکت برای تقسیم وظایف حسابرسان
 • استفاده از تیکت برای یادآوری و درج نکات معوق
 • بالا رفتن کیفیت گزارش‌های حسابرسی
 • استفاده از گزارش‌های تحلیلی

اکنون چه کاری باید انجام دهید؟

اگر سازمان و یا شرکت شما به طور منظم حسابرسی می‌کند، با استفاده از یک نرم افزار حسابرسی مناسب می‌توانید سیستم حسابرسی خود را به خوبی مدیریت کرده و به میزان قابل توجهی در وقت خود صرفه‌جویی کنید. بزرگ‌ترین مزیت‌های نرم افزارهای حسابرسی صرفه‌جویی در هزینه‌ها، وقت و دردسرهای شرکت شما است. ضمن این که خطای حسابرسی شما را به صفر می‌رساند.

یک نرم افزار مناسب برای سیستم حسابداری شرکت خود انتخاب کرده و برای خود آرامش خاطر را هدیه بیاورید.

خدمات مرتبط :

مقالات مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید