مایکروسافت: windows 11 ارائه نخواهد شد.

 طبق گفته یکی از مدیران ارشد شرکت مایکروسافت، ویندوز 10 آخرین نسخه سیستم‌ عامل ویندوز خواهد بود.

طبق گفته Jerry Nixon، مدیر بخش توسعه شرکت مایکروسافت در سخنرانی خود در یک کنفرانس، ویندوز ۱۱ ارائه نخواهد شد و به جای آن، شرکت مایکروسافت به‌روزرسانی‌هایی برای ویندوز ۱۰ ارائه خواهد کرد.
یکی از تحلیل‌گران مایکروسافت به نام Steve Kleynhans، در مصاحبه خود با BBC اظهار داشت که عدم ارائه نسخه ۱۱ ویندوز، یک تغییر مهم در طرز تفکر شرکتی محسوب می‌شود که قبلاً بر روی تاریخ ارائه نسخه‌های جدید ویندوز متمرکز بود.

حال این سؤال پیش می‌آید که چرا مایکروسافت می‌خواهد چنین تغییری را اعمال کند؟ طبق گفته Kleynhans، فرآیند ۳ ساله تولید یک سیستم‌عامل جدید توسط مایکروسافت در واقع بدین معنی است که قبل از ارائه نسخه جدید، آن نسخه از سیستم‌عامل منقضی شده است.
ویندوز ۱۰ از طریق به‌روزرسانی‌های مداوم می‌تواند همواره تکامل یابد و همگام با تغییرات فناوری‌های اطرافش، تغییر کند.

این امر نشان‌دهنده ضرورت به‌کارگیری یک رویکرد مناسب برای ارائه ویندوز ۱۰ در چندین پلت‌فرم است؛ زیرا ویندوز ۱۰ باید از ایکس‌باکس وان گرفته تا هدست‌های HoloLens مایکروسافت را در برگیرد.
هنوز مشخص نیست که چه چیزی بعد از ویندوز ۱۰ ارائه می‌شود؛ اما معنای این خبر این است که مایکروسافت یکی از نمادین‌ترین نام‌های محصولات دنیای فناوری را بازنشسته خواهد کرد.

ویندوز 10 تغییری اساسی در اکوسیستم ویندوز خواهد بود و از این پس بجای عرضه  یک نسخه جدید از ویندوز به صورت هر سه سال یکبار، مایکروسافت بر روی ارائه بروزرسانی پیوسته متمرکز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید